Youtube Instagram

MODRY LAS GOLF CLUB & RESORT

Jedną z ciekawszych atrakcji w okolicy jest położone około 100 kilometrów od Smolarni pole golfowe Modry Las, zaprojektowane przez Gary’ego Playera.
Modry Las to rodzinny interes, który właściciele prowadzą od 1993 roku. Pole golfowe zostało zaprojektowane przez Gary’ego Playera – legendę golfa, która cieszy się międzynarodową sławą. Gary Player wygrał dziewięć zawodowych turniejów oraz w wieku 29 lat zdobył Grand Slam.

Modry Las Golf Club to 18-dołkowe mistrzowskie pole golfowe, wkomponowane w krajobraz, usytuowane wśród lasów i jezior, o którym sam Player wypowiada się w następujący sposób: „pole z klasą, wyrzeźbione w pięknym, naturalnym krajobrazie wśród lasów sosnowych i jezior zasilanych wodą z pobliskiego źródła oraz połaci dzikich kwiatów – po prostu niesamowita lokalizacja.”

Modry Las to najlepsze pole golfowe w Polsce, finalista rankingu na najpiękniejsze pole golfowe na świecie otwarte w sezonie 2009/2010, lider w Europie Środkowej oraz według Golf Journal – jedno ze 100 Najlepszych Pól Golfowych w Europie.