image
28 stycznia br. francuski Minister Spraw Zagranicznych Laurent Fabius oficjalnie ogłosił listę restauracji biorących udział w drugiej edycji wydarzenia „Goût de France/Good France”(Smak Francji) – francuskich kolacji serwowanych tego samego dnia, tj. 21 marca 2016 r. w lokalach gastronomicznych na całym świecie. Tak jak w pierwszej edycji kolacji „Goût de France/Good France”, Polska jest bardzo licznie reprezentowana. W 2016 roku w wydarzeniu weźmą udział 92 restauracje z 36 miast i miejscowości.

Francuską kolację 21 marca będzie można skosztować zarówno w metropoliach, jak Warszawa, Kraków, Poznań, Wrocław, Łódź, Trójmiasto, jak i w średnich miastach, np. w Olsztynie, Bielsku-Białej czy Kaliszu. Nawet mieszkańcy niewielkich miejscowości będą mieli okazję uczestniczyć w wydarzeniu, spożywając kolację „Goût de France/Good France” m. in. w Ciekocinku, Smolarnii, Orlii, Gródku nad Dunajcem i wielu innych.

W konferencji uczestniczyli także: Justyna Adamczyk, redaktorka naczelna przewodnika kulinarnego Gault i Millau Polska, Edyta Brykała, Prezes Noble Concierge Pologne i czterdziestu szefów kuchni z całej Polski, a wśród nich Szef Kuchni Restauracji Smolarnia, Paweł Salamon.